M&T 5,2/2024

Základní charakteristika dluhopisu

Emitent

Material & Technology s.r.o.

Segment

kovovýroba - dveřní kování

Velikost emise

100.000.000 CZK

Splatnost

3-5 let

Výnos pro investory

5,20 %

Video prezentace emitenta

Dokumenty ke stažení

O společnosti M&T

Historie společnosti Material & Technology s.r.o. (M&T) sahá až do roku 1997, kdy ji spoluzaložili bratři Ivo a Roman Ulichové. V průběhu času se přidal i třetí bratr Petr a dnes tak spolu tvoří sehranou trojici – Ivo působí jako generální ředitel, Roman je kreativním ředitelem a Petr je zodpovědný za výrobu. Ivo Ulich je zároveň 100% majitelem společnosti a je často médii prezentován jako jeden z mála vrcholových sportovců, kteří vynikají i v podnikání.

M&T se zabývá výrobou a prodejem designových klik pod vlastním brandem M&T. Aktuálně firma nabízí více jak 40 modelových řad dveřních klik v různých povrchových úpravách a příslušenství. Kliky společnosti můžeme najít v honosných sídlech českých i zahraničních firem, či v luxusních resortech na Maledivách, Seychelách, Mauriciu či v Brazílii. 

"Oscar" za design a silný růst tržeb

Výrobky M&T jsou vyhlášeny nejen svou kvalitou, ale i nadčasovým designem, za což společnost v roce 2013 obdržela prestižní světové ocenění Red Dot Design Award.

Úspěchy společnosti se projevují i v jejím hospodaření. Tržby v roce 2018 dosáhly 119 mil. CZK, přičemž v roce 2010 dosahovaly pouhých 53 mil. CZK. Jedná se tak o průměrný roční růst téměř 11 %.

Účel získaných prostředků z emise

Společnost M&T prošla v posledních letech překotným rozvojem, který pro firmu znamenal nejen dynamický růst, ale také výrazné investice, které společnosti umožnily dále se rozvíjet. Jak v dynamickém růstu, tak i v investicích hodlá M&T i nadále pokračovat.

Finanční prostředky z emise dluhopisů budou použity částečně na refinancování stávajících úvěrů firmy a na další investice do rozšiřování výroby a do její automatizace.

Čísla, která Vás budou zajímat

1997

"Bratři Ulichové spolu

podnikají již 22 let."."

ZAJIŠTĚNÝ

DLUHOPIS

"Dluhopisová emise obsahuje

tvrdé kovenanty a zajištění."

15 %

"15 % produkce míří na export

do více jak 50 zemí světa."."

+125%

138

"Tržby narostly v roce 2018 až na

119 mio. vs. 53 mio. CZK ve 2010."."

"Společnost má registrováno 138 průmyslových vzorů a patentů."

"Světové prestižní ocenění za design putovalo v roce 2013 právě do M&T."

Detailní informace o emitentovi a emisi dluhopisů naleznete v prospektu, infolistu a finanční analýze.

UPOZORNĚNÍ

BONDYO je servisní a inzertní portál pro emitenty dluhopisů. Investice do dluhopisů představuje riziko. Pečlivě si tak před samotnou investicí prostudujte prospekt emitenta a případně se poraďte se svým daňovým či finančním poradcem.

Copyright © 2019 STARTEEPO s.r.o.