KARO
JIŽ BRZY!

Základní charakteristika dluhopisu

Emitent

KARO INVEST a.s.

Segment

strojní zpracování kůží

Velikost emise

80.000.000 CZK

Splatnost

bude upřesněno

Výnos pro investory

bude upřesněno

Video prezentace emitenta

Dokumenty ke stažení

  • Prospekt - již brzy

  • Infolist - již brzy

  • Finanční analýza - již brzy

  • Smlouva o úpisu - již brzy

O skupině KARO

Historie skupiny KARO sahá až do poloviny 90. let, kdy se začala věnovat obchodu s kůžemi pro nábytkářský průmysl. Čistě obchodní skupina se v roce 2015 začala postupně transformovat na komplexní obchodně-výrobní skupinu společností. Vlastní výroba začala v Boršově u Jihlavy v listopadu roku 2015 a v současnosti stále dochází k intenzivní investiční aktivitě.

KARO svou produkci dodává významným evropským výrobcům koženého nábytku a je jedinou výrobou svého druhu v celém regionu CEE. KARO také zavádí na evropský trh disruptivní systém výroby ve formátu just-in-time. Ten je v oboru zpracování kůží obrovskou inovací, jelikož současná konkurence KARO, která operuje převážně v jižní či západní Evropě, je svázána cechovními tradicemi, neflexibilní kooperací menších manufaktur, vyššími náklady na pracovní sílu, dražšími energiemi, i méně výhodou logistickou polohou.

 

V roce 2018 skupina zpracovávala v průměru 35 tis. m2 kůží měsíčně, očekáváním roku 2019 je 48 tis. m2. Očekávané tržby v roce 2019 dosahují 191 mil. Kč s provozním ziskem 28 mil. Kč.

Účel získaných prostředků z emise

Cílem skupiny KARO je měsíčně dosáhnout až 95 tis. m2 zpracované kůže – právě takových objemů KARO historicky dosahovala jako čistě obchodní společnost. Tyto objemy odpovídají tržbám ve výši cca 410 mil. Kč v roce 2024.

Skupina tak v následujících dvou letech plánuje významné investice do navýšení výrobních kapacit. Ve střednědobém horizontu KARO plánuje postupnou vertikální integraci (akvizice/výstavba koželužny) a vstup na trh automotive.

Čísla, která Vás budou zajímat

90. léta

JEDINEČNÝ

92 %

"Skupina KARO působí

v odvětví již třetí dekádu."."

"KARO je jediná výroba svého

druhu v regionu CEE."

"92 % produkce míří na export.

Většina k polským výrobcům."."

23% p.a.

95.000

"KARO očekává v následujících 5 letech prům. růst tržeb 23 % p.a."."

"KARO hodlá měsíčně zpracovat

95 tisíc m2 kůží."

"KARO hodlá umístit své akcie na trhu START pražské burzy v říjnu 2019."

Detailní informace o emitentovi a připravované emisi dluhopisů již brzy zveřejníme.

UPOZORNĚNÍ

BONDYO je servisní a inzertní portál pro emitenty dluhopisů. Investice do dluhopisů představuje riziko. Pečlivě si tak před samotnou investicí prostudujte prospekt emitenta a případně se poraďte se svým daňovým či finančním poradcem.

Copyright © 2020 STARTEEPO s.r.o.